TURNUVA PROGRAMI

Ne, Ne Zaman ve Nerde?

Flovers ekibi olarak turnuva programını senin için özel hazırladık; Ultimate dinamiklerine uygun, festival havasında alternatif bir şapka turnuvası sunuyoruz.

Not: Şu an için belirlenmiş program yukarıdaki gibidir. Flovers ekibi program üzerinde istediği an değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Turnuvanın Başlamasına Kalan Süre

00

gün


00

saat


00

dakika


00

saniye


HEMEN KAYDOL!

Yeterince bilgi aldığını düşünüyorsan turnuvaya katılmak için yandaki ikonu tıkla ve açılan katılım formunu doldurarak bize gönder ve başvurunu tamamla.

FİKSTÜR

İki gün boyunca maça doymak ve eşit derecede eğlenmek için düşündük taşındık danıştık ve farklı bir hat turnuvası fikstür ve programı tasarladık, umarız sen de seversin.

12 takımlı "Swiss Draw" olarak ilk 4 raunt oynanacaktır. 4 raunt sonundaki sıralamaya göre ilk altı ve ikinci altı takım kendi arasında sıralamayı belirleyecek olan iki gruba ayrılıp 1-6, 2-5, 3-4 ve 7-12, 8-11, 9-10 olarak eşleşerek eleme maçları oynayacaktır. Bu maçların sonunda son sıralamayı belirleyecek olan 11.lik, 9.luk, 7.lik, 5.lik, 3.lük ve 1.lik maçları oynanacak. Böylece Cumartesi 3, Pazar 3 maç olmak üzere her takım toplamda 6 maç oynamış olacaktır ve tüm maçların süresi 45 dakika olacaktır.

Kullandığımız "Swiss Draw" kurallarına gelecek olursak;

İlk raunt rastgele eşleşen 12 takım oynadıkları maç neticesinde oluşan averaja göre belirli bir puan toplayacak. (bkz. Başarı Puan Tablosu)

Bu averaj puanına göre sıralanan takımlar ikinci raunt sıralamanın üstünden başlamak üzere birbirleriyle eşleşip 2.raunt ve takip eden rauntları oynayacaklar. Bir raunt eşleşen takım sıralamaya göre aynı takımla bir daha eşleşemeyecek, sıralamanın bir altında oynamadığı takımla eşleşerek raunt eşleşmeleri tamamlanacaktır. Burada amaçlananlar;

  • Turnuvanın başından sonuna doğru takımların kendi seviyesine yakın takımlarla oynayarak mücadeleye devam etmesi,
  • Maçların averajı önemli olduğundan maçın başından sonuna kadar mücadelenin devam etmesi (takımların farklı kazanıyor/kaybediyor diye maçı bırakmaması),
  • Maç kazananlarının, averaj dışında galip gelmesinin de katkısı olması için +/-2 puanın averaj hesaplamasına katılması,
  • 5 raunt sonundaki sıralamasına göre ilk dört veya ikinci dört grupta yer almanın getirdiği heyecan ve rekabetle maçların ilk raunttan son raunda kadar önemli olması,
  • Toplamda 7 maç(4+3) yapılarak maçların haftasonu turnuvası için ideal sayıda olmasının sağlanması, bu sayede turnuva dışındaki oyun ve aktivitelerle Flovers hat'in eğlence tarafının da deneyimlenmesidir.

Eğer programla ilgili çekincelerin varsa veya aklına takılan konuda lütfen bizimle irtibata geç.

FORMAT

Turnuva 5'e 5 şapka turnuvası olup, WFDF/Beach Ultimate kuralları geçerlidir.

Kura/Şapka usülü tüm oyuncular kendi seviyelerindeki oyuncularla aynı torbalara ayrılıp, "try hard" ve "fun" dengeli takımlara dağıtılacaklardır.

Turnuva formatı BULA'nın standartlarına uygun olarak hazırlanmıştır ve BULA'nın Tavsiye Edilen Turnuvalar Listesi'nde bulunmaktadır. Sadece saha ölçüleri yeterli alan olmadığı için standart ölçülerin altında kalabilir, bu konuda katılımcıların affına sığınıyoruz.

logo-sponsor_r1_c3

ULAŞIM

Uçak, Otobüs veya Arabayla Sağlanabilir

HEMEN KAYDOL!

Yeterince bilgi aldığını düşünüyorsan turnuvaya katılmak için yandaki ikonu tıkla ve açılan katılım formunu doldurarak bize gönder ve başvurunu tamamla.

YEME / İÇME

Sabah Kahvaltısı, Akşam Yemeği ve Menü

Bu sene mutfak tamamen bizim kullanımımızda olacaktır ve hazırlanan yemekler gönüllü katılımcılar tarafından hazırlanıp servis edilecektir.

KONAKLAMA

Cuma ve cumartesi geceleri olmak üzere çadırda, kumların üzerinde, yıldızların altında

Konaklama turnuva alanının hemen arkasındaki kum tepelerinin etrafında uygun bölgelerde tesis sınırları içerisinde sağlanacaktır. Kendi çadırını getirmen tercihimizdir fakat getiremezsen ek bir bedel karşılığında senin için çadır temin edilecektir.

Çadır talebin varsa gelmeden önce bizimle iletişim kurarak bunu mutlaka bildirmelisin.

FİYATLANDIRMA

Dharma Beach’e giriş, iki gece çadırlı konaklama, iki kahvaltı, bir akşam yemeği, maçlar süresince sınırsız su, restaurant/bar’a özel ikramlar, indirimler ve tüm etkinlikler dahildir.

Bir Oyuncu

180

Geç Katılım Bedeli

Bir İzleyici *

130

Geç Katılım Bedeli

* Oyuncu paketi, turnuva katılımı ve takım frizbi oyunları katılımı dışında her şey dahildir.

HEMEN KAYDOL!

Yeterince bilgi aldığını düşünüyorsan turnuvaya katılmak için yandaki ikonu tıkla ve açılan katılım formunu doldurarak bize gönder ve başvurunu tamamla.