Flovers Hat - Plaj Ultimate Frizbi Turnuvası

Flovers yani F-lovers biraz açalım Frisbee Lovers yani Frizbi Aşıkları. Aynı zamanda Flov-ers yani Flow Art'çılar ve aynı zamanda Flowers yani Çiçek Çocuklar. Hepsi biz oluyoruz yani hepimiz.

Peki Flovers ismi nerden çıktı diye anlatacak olursak aslında sevgili Cem Gürses'in turnuvanın ismini "ne koyalım? ne koyalım?" diye konuşmaya başladığımız anlarda ilk ortaya attığı bu isim tüm ekip tarafından sevilmişti.

Biz tabi üzerine birkaç gün daha beyin fırtınası yaptık ve daha onlarca isim bulduk. Döndük, dolaştık ve tüm isimlerin arasından yine bunu seçtik. Biz bu ismi sevdik lütfen sen de sev! Üzerinde konuştuğumuz diğer bazı isimler şöyleydi :) 34½ Hat, Disco Bongo, ChillMill, WindChill, Hat Yea!...

Bilmiyorsan açıklayalım; Hat, yani şapka, turnuvanın türü. Hat, bireysel katılımın yapıldığını ve takımların şapka içinden kurayla çekilerek oluşturulduğunu ifade eden bir terim haline gelmiş.

Katılan oyuncu adını ve seviyesini belirterek bir şapkanın içine girer ve kura sonucu şapkadan çıktığında artık bir takımı vardır. Maçlara bu takımla çıkar. Hem yeni insanlarla tanışır, hem de yeni tanıştığı bu kişilerle takım olma ruhunu paylaşmaya çalışır.


U.F.I.C. (Ultimate Frisbee İzmir Collective)

Ultimate Frizbi İzmir Oluşumu 2012 yılından beri düzenli olarak İzmir'in farklı semtlerinde antrenman ve maçlar düzenlemektedir. Sosyal paylaşım sitesi facebook ve whatsapp üzerinden haberleşerek buluşma organizasyonu ve duyuruları yapmaktadır.

Flovers Hat ile ultimate camiasına kendini daha iyi tanıtma fırsatı bulan bu oluşum diğer oyuncularla tanışmak ve oyunun ruhunu paylaşmak üzere turnuvaya ev sahipliği yapmaktadır.

Grubun facebook bağlantısı için tıkla.

Beach Ultimate

Ultimate'ın çim sahadan kumsala inmiş halidir. 5'er kişilik takımlarla 75mx25m lik kum sahada oynanır. Ultimate kuralları geçerlidir.

Ultimate uçan bir disk ile dikdörtgen bir saha üzerinde dünyada binlerce kişi tarafından oynanan hız dayanıklılık ve çeviklik gerektiren, Amerikan Futbolunun, Avrupa futbolunun, basketbolun ve hentbolun bazı oyun kurallarının karışımının uygulandığı, birbirine temas edilmeden centilmence oynanan, basit, eğlenceli, ilginç, zorlu ve zarif bir takım oyunudur.

Turnuvada kurulacak saha ve oyun formatıyla ilgili detaylı bilgi için tıkla

Ultimate sporu ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacın olursa lütfen çekinmeden bizimle iletişime geç. Konusunda deneyimli kişiler tarafından verilen kişiselleştirilmiş sınıflarımıza katıl ve bölgende bu spora ilgi duyan diğer kişilerle ve gruplara tanışarak kendini geliştir.

10 Basit Ultimate Kuralı:

  1. Saha ve Disk: 175 gram ağırlığında ve 27 santimetre çapında bir disk ile 100 metre uzunluğunda 37 metre genişliğinde dikdörtgen bir saha üzerinde oynanır. Sahanın 18 er metrelik kenarları takım sahaları 64 metrelik orta alan ise oyun sahası olarak kullanılır.
  2. Oyuna başlama: İki takım kendi sahalarında dizilirler, defans yapan takım diski karsı tarafa doğru atabildiğince uzağa fırlatır ve karşı takım diski yakalayıp oyuna başlar.
  3. Sayı: Hücum eden takım diski karşı takım sahasında kendi oyuncusuyla buluşturabilirse sayı yapmış olur.
  4. Diskin hareketi: Disk saha içerisinde her yöne doğru atılabilir. Diski atan oyuncu diski on saniye icerisinde elinden cıkarmak zorundadır. Bu on saniyeyi onu savunan oyuncu sayar.
  5. Diskin el değiştirmesi: Eğer pas hedefi bulmazsa ve disk yere düşerse, karşı takım diski kaparsa, keserse, bloklarsa veya disk oyun dışına çıkarsa el değiştirir.
  6. Oyuncu değişikliği: Sayı alındıktan sonra veya bir sakatlanma durumunda oyuncu değişikliği yapılabilir.
  7. Temazsızlık: Oyuncular arasında fiziksel temas faul olarak nitelendirilir.
  8. Faul yapma: Faul durumunda oyun faul pozisyonundan devam eder. Faul yapan oyuncu itiraz ederse oyun baştan başlatılır.
  9. Hakemsizlik: Oyuncular kendi sorunlarını aralarında çözmek zorundadırlar. Herkes davranıslarından ve yaptıkları hatalı hareketlerden sorumludur.
  10. Oyunun Ruhu (Spirit of the Game): Ultimate sportmenlik ve Fairplay’i vurgulamaktadır. Oyuncular arasındaki saygı ve sevgi bozulmadan ve oyunun eğlencesine zarar verilmeden rekabetci oyun teşvik edilir.

HEMEN KAYDOL!

Yeterince bilgi aldığını düşünüyorsan turnuvaya katılmak için yandaki ikonu tıkla ve açılan katılım formunu doldurarak bize gönder ve başvurunu tamamla.

Ekiple Tanış

Korhan Topaloğlu

F.BOY


Aslı Geylan

Designer


Kaan Doğrusözlü

Sports Manager


Güzin Çağlayan

DesignerYağız Çakırbay

Fun Master


Lara Fidancı

Sound Engineer


Tahir Orçun Bütev

Fitness & Health Coach


Banu Baltalı Ogur

PhotographerTamer Danalıoğlu

Photographer


Berrin Alpınar

Yoga & Pilates Trainer


Bilge Göktoğan

Architect


Esen Kara

Literature NerdUmut Baran Kocabay

Free Diver


Anita Gökçeoğlu

Musician


Ali Cem Şimşek

Equipment Master


Alara Lüküs

ArchitectOnur Çelik

Sports Therapist


Gizem Ece Düldül

Physiotherapist


Hasan Kaan Nazlı

Magician


Hale Can

Communication MasterKaan Türkman

Musician


Damla Kabadayı

Parachuter


Arda Can Batuhan

Ken-Dama Ninja


Rumeysa Yılmaz

Electronics EngineerAyşe Üstün

Dietitian


Nursel Ateş

Landscape Architect


Yeşim Yabancı

Nutritionist


Yağmur Yapıcı

Actress


EKİBE KATIL!

Ekipte yer almak ve gönüllü olarak katılmak istiyorsan bu bağlantıya tıkladıktan sonra açılan formu doldurup bize gönderebilirsin.

Altınkum, Çeşme

Dharma Beach Club

Çeşme merkeze sadece on dakika uzaklıkta bulunan, 600 kişilik kapasitesiyle geniş bir alana sahip olan 200 metre uzunluğundaki plajıyla turnuvamıza ev sahipliği yapacak.

Altın sarısı kumu, mavi ile yeşilin bütünleştiği denizi ve plajı ile turnuva boyunca keyifli dakikalar geçirebileceğiniz Dharma Beach Club, Türk ve Dünya Mutfağı'nın klasikleşmiş türlerinin yanı sıra zengin menüsüyle de tüm isteklerimizi karşılıyabilecek kapasitede.

Daha fazla bilgi için Dharma Beach Club Resmi İnternet Sitesi'ni ziyaret et.

HEMEN KAYDOL!

Yeterince bilgi aldığını düşünüyorsan turnuvaya katılmak için yandaki ikonu tıkla ve açılan katılım formunu doldurarak bize gönder ve başvurunu tamamla.