Beer Pong Glow
Eylül 4, 2017
Disc in the Sky
Ağustos 5, 2017

Vampir Köy

Kurulum

Tüm oyuncular yuvarlak oluşturacak şekilde yere otururlar. Bir hakem tayin edilir.

Amaç

Hakem tarafından belirlenen vampirleri köylüler bulmaya çalışırken vampirler de kendilerini gizlemek için çabalar.

Oyun

Hakem “gece oldu” der ve tüm oyuncular gözlerini elleriyle kapatır. Hakem oyuncu sayısına göre kurayla bir veya birden fazla vampir belirler ve o oyunculara diğerlerine farkettirmeden dokunur. Hakem aynı şekilde kurayla tek bir büyücüyü belirler. Geriye kalan ve dokunulmayan herkes köylü olur.

Oyuncular belirlendikten sonra, hakem ilk olarak, “sadece vampirler gözlerini açsın” der, vampirler sessizce gözlerini açar ve birbirini yani oyun ortağını tanır. Hakem vampirlerin gözlerini kapatmalarını söyler. Vampirler gözlerini kapatırlar. Hakem “sadece büyücü gözlerini açsın” der. Sonra ondan da gözünü kapatmasını ister.

Hakem “sabah oldu” der, herkes uyanır ve birbirini suçlama başlar. Herkes birinin vampir olduğunu iddia ederek ve diğerlerini ikna edip ortak olarak oylama ile karar alınan kişinin yakılmasına karar verilir.

Gece olur, herkes gözlerini kapatır. Hakem vampirlerden gözlerini açmalarını ister. Vampirler gözlerini açarlar ve gösterdikleri birer kişiyi öldürürler. Sonra vampirler gözlerini kapatır, büyücü açar. Büyücü de birini göstererek hakeme o kişinin vampir olup olmadığını sorar. Soru, hakem tarafından cevaplanır.

Sabah olur ve hakem “gözleri açın” der. Herkes gözlerini açar. Önce hakem açıklamasını yapar, “dün gece masum bir köylüyü öldürdünüz” ya da “dün gece bir vampir öldürdünüz” der. Sonra dün gece vampirlerin öldürdükleri kişilerin isimlerini söyler ve ismi söylenen kişiler oyundan çıkar. Oyun tüm vampirler bulunana veya tüm köylüler ölene kadar devam eder.

Kurallar

Oyundan çıkan oyuncular oyunu izleyebilir fakat oyun hakkında konuşamaz ve yorumda bulunamaz. Blöf yapma ya da gerçeği söylemeyle ilgili bir sınır yoktur.

Notlar

Toplam oyuncu sayısına bağlı olarak köylü sayısı artacağı için vampir sayısı da arttırılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir