Limbo Layout
Ağustos 29, 2016
Discathlon
Ağustos 29, 2016

Kan Jam

 

Kurulum

4 oyuncu 2’şerli 2 takıma ayırılır. İki adet kan jam kovası (üzerinde yatay bi delik olan bildiğimiz kova gibi) boş bir alanda birbirinden 15 metre mesafede yerleştirilir. Her kovanın başına rakip iki oyuncu geçer. Oyun tek diskle oynanır.

Amaç

Oyunu başlatan oyuncu diski uzaktaki kovanın içine sokacak şekilde fırlatır. Diğer kovanın başındaki takım arkadaşı disk kovaya çarpmazsa veya içine girmezse diski tipleyerek kovanın içine sokmaya çalışır. Tam 21 puan alan veya diski kovadaki delikten içeri sokmayı başaran takım oyunu kazanır.

Puanlama

Diski kovanın içine -tipleyerek veya tiplemeden- sokmayı başaran takım 3 puan kazanır. Disk kovaya girmez ama direk kovaya çarparsa 2 puan. Disk tipleme sonucu kovaya çarpar ama içine girmezse 1 puan kazanılır.

Kurallar

Atış yapan oyuncu atışı kendi kovasının arkasından yapar. Tipleyen oyuncu kovanın arkasında olmak şartıyla diski tipleyebilir. Atış yapmayan takım oyuncuları atış yapan takımı beklerler. İki takım oyuncusu da atışı tamalandıktan sonra sıra diğer takıma geçer. Takımlar maçı kazanmak için tam 21 puan almak zorundadır. Örnek 19 sayıya ulaşmış takım 3 puanlık bir atış yaptı (tipleyerek diski kovaya soktu) 22 puan olacağı için eksi puan alır ve 19 – 3 = 16 puana düşer.

Notlar

Oyuna başlayan takım 21 puana ulaşırsa ve rakip takımın da 21 yapma şansı varsa diğer takım atışını tamamlar. İki takımın da 21 olması durumunda uzatma oynanır ve tek atışlık turlar oyunanır. Turda ilk fazla sayıyı alan takım oyunu kazanır. Oyun ayrıca tek elle oynamaya ve bir elde bira şişesi tutmaya zorlanabilir. Denizde oynanan versiyonu splash de dalgasız denizde denenebilir.

Hammer atışı yapmak veya yapmamak konusunda takımlar kendi arasında karar verirler veya yazı tura sonucu kazanan taraf seçimi yapar.

Takımlar bir kadın ve bir erkek oyuncudan oluşur.

Oyunun ayrıntılı detaylarını kan-jam’in resmi sitesinden inceleyebilirsiniz:
http://www.kanjam.com/how-to-play/

Ayrıca;
Kan Jam Fb sayfası: www.facebook.com/KanJamEU
Kan Jam Twitter hesabı: www.twitter.com/KanJamEU
Kan Jam Instagram hesabı: https://www.instagram.com/kanjam.eu/


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir