Kan Jam
Ağustos 29, 2016

Discathlon

Kurulum

4 oyuncu 2’şerli 2 takıma ayrılır. İki takım da kendi atış noktasında durur.  Atış noktasında takım başına 3  ultimate diski hazır bulunur. (Toplam 6 disk)  Hedefler ve kontrol noktaları kurulur. Yönetici bir kişi süreyi tutar.

Amaç

Deniz parkuru yüzerek ve kum parkuru koşarak tamamladıktan sonra parkur sonundaki hedefleri vurmak.

Oyun

Oyuncular ellerine birer disk alırlar. Başlangıç işaretiyle ellerindeki diskleri denizdeki ilk kontrol noktasına doğru fırlatırlar. Diski kontrol noktasındaki iki dubanın arasından geçiren kişi denizde veya plajda bulunan,  sıradaki diğer kontrol noktasına doğru ilerlerler.

Diski tüm kontrol noktalarından geçiren oyuncu koşusunu tamamlar. Parkur sonundaki hedefi de turunu tamamlamış olur ve takım arkadaşı turuna başlar. Diğer oyuncu da parkuru aynı şekilde tamamladıktan sonra hedefi devirmek için atışa başlar. Hedefi ilk deviren takım oyunu kazanır.

Kurallar

Oyuncular ellerinde diskle koşamazlar. Takımdaki her oyuncu bir tur yapar ve birer hedef devirir. Oyuncular istedikleri yöne doğru koşabilirler. Kontrol noktaları sırasıyla geçilmelidir.

Notlar

Takımlar bir kadın ve bir erkek oyuncudan oluşacaktır ve yarışmaya her takımdan sadece iki kişi katılacaktır. Atış noktasında toplam 3 diskle atış yapılacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir