Eğlence Puanları
Ağustos 31, 2016
Limbo Layout
Ağustos 29, 2016

Disc Ring

Kurulum

İki oyuncuyla oynanır. Yaklaşık 6×6 metre kare şeklinde bir ring hazırlanır. Seyirciler ringin etrafına dizilir. İki oyuncu da bir eline frizbi, bir eline de 1,5 litrelik pet şişe (vurunca acıtmayacak başka materyal de olabilir) alır.

Amaç

Rakibinin elindeki frizbiye pet şişeyle vurarak yere düşmesini sağlamak.

Oyun

Oyun hakemin düdüğüyle başlar ve oyuncular ring içerisinde istedikleri yöne doğru hareket ederler. Bir yandan kendi diskini savunurken diğer yandan rakibinin diskini düşürmeye çalışırlar.

Puanlama

Rakibinin diskini yere düşüren oyuncu 1 puan kazanır. 3 puana ulaşan yarışmacı oyunu kazanmış olur. İki oyuncunun da diski yere düşerse yere geç temas eden disk hangi oyuncununsa o puan kazanır.

Kurallar

Oyuncular diskin dış yüzü avuç içinde olacak şekilde diski kavramadan el üstünde tutmak zorundadırlar. Diski kavramak veya uzuvlarıyla sıkıştıramazlar. Diski baş hizasından yukarı kaldıramazlar. Şişeyle rakiplerinin herhangi bir yerine vuramazlar. Ring dışına çıkamazlar.

Notlar

Kural ihlali yapan oyuncu ihtar alır. İki ihtar alan oyuncu bir puan kaybetmiş sayılır. Final maçı 5 puan üzerinden oynanır. Kadın ve erkek ayrı yarışır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir