Bu Sene Etkinliklerde Neler Var?

Flovers Hat 2017’de Kimler Var?
Ağustos 18, 2017
Erken Kayıt için Son Gün 5 Eylül 2017
Eylül 4, 2017

Bu Sene Etkinliklerde Neler Var?

23-24 Eylül tarihlerinde Türkiye’nin en güzel plajlarından biri olan Çeşme, Altınkum’da, Dharma Beach Club’da Türkiye’nin En Eğlenceli Frizbi Turnuvası’nı nasıl gerçekleştireceğiz?

Flovers Hat 2017 için tahminimizden fazla “Gönüllü Katılım Başvurusu” yapıldı. Gönüllü gelmek isteyen kimseyi de geri çevirmedik ve epey kalabalık bir ekip oluştu.

Flovers Hat 2017 bu sene  30 kişilik gönüllü ekibiyle katılımcıları karşılıyor. Gönüllü katılımı olmadan bu organizasyonu planlamak kesinlikle mümkün olamazdı. Öncelikle festivali sevip ilgi gösterip destek olan, heyecan duyan  ve bizimle birlikte bu deneyimi yaşamaya gelecek tüm gönüllü ekibe sonra da katılımcılara çok teşekkür ederiz.

Aklınızda bulunsun diye yazalım. Ekibe son olarak eklemek için aradığımız gönüllü profilleri şu şekilde: Dansçı, Tiyatro Oyuncusu, Masöz/Masör, Ritim Ustası, Video/Drone Ustası.

Tabiki frizbiye gönül vermiş değerli katılımcılara da ayrıca ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz. Geçtiğimiz hafta duyurduğumuz gibi Flovers Hat 2017’ye katılan deneyimli oyuncuların profillerini Instagram hesabımızdan hafta boyunca paylaştık ve bu paylaşımlara devam edeceğiz. Bu sene de yurtiçi ve yurtdışından oldukça renkli katılımcılarımız var.

İşte Flovers Hat 2017’nin şapka turnuvası haricindeki festival ve etkinlik detayları…

Bu sene frizbi aşıkları için hat turnuvası haricinde olabildiğince eğlenceli, etkileşimli, öğretici oyunlar ve etkinlikler hazırladık. Şimdi açıklayacaklarımız şu ana kadar kesinleşenlerdir ve her an bunlara yenileri eklenebilir.

INDIA / HİNDİSTAN

Tüm oyunlarda, etkinliklerde, turnuvada, ürünlerde ve süslemelerde  Hindistan temasının etkilerini her an göreceksin.

Bu sene INDIA teması kapsamında Ultimate Frisbee India grubuna yaptığımız davet çağrısı  karşılıksız kalmadı ve Hindistan’ın Airborne takımından Ultimate Frisbee oyuncusu sevgili Darshan Jain bu sene aramızda olmak için başvurdu ve geliyor. Gelirken de boş gelmiyor ve hint kültürüne ait bir çok giysi, takı ve aksesuarı  yanında getiriyor. Festival standında bu ürünleri inceleyebileceksiniz.

 

Oyun ve etkinliklerden bahsetmeden önce tüm turnuvayı kapsayan “Eğlence Puanı/Fun Points” kavramından bahsetmek isteriz.

EĞLENCE PUANLARI

Festivaldeki herkesin etkinliklere katılımını teşvik etmek ve festivalin eğlencesine ortak olabilmelerini sağlamak amacıyla; tüm katılımcılar her etkinlik ve oyundan, -katılım ve başarı oranına göre düşük veya yüksek- eğlence puanları kazanacaktır. Turnuva sonunda 3üncü 2nci 1inci ve Sprit ödülleri dışında en çok Eğlence Puanı toplayan takıma da ödüllerimiz olacaktır. Bu sene, geçen seneden farklı olarak “Eğlence Puanı” kazanan izleyiciler de oyuncular gibi bireysel olarak kapanış seremonisinde ödüllendirilecektir. Flovers Hat 2017 ‘de tüm oyun ve aktiviteler izleyicilerin de katılımına açık fakat bazı oyunlarda sınırlı sayıda tutulacaktır.

Örneğin; atölyelere katılan herkese 1 eğlence puanı, atölye sonunda uygulama konusunda başarılı olanlara 3 eğlence puanı daha verilecektir veya frizbi oyunlarına katılan herkese 1’er puan, kazanan takıma 10 puan, 2. takıma 5 puan, 3. takıma 3 puan verilecektir. Eğlence puanları ile ilgili net bilgiler festival günü öncesinde açıklanacaktır.

 

TAKIM GÖREVLERİ

Geçen sene olduğu gibi yine festivalin eğlencesini artırmak amacıyla bu sene de takımların her birine birden fazla ve farklı gizli görevler verilecektir. Bu eğlenceli görevleri gerçekleştiren takımlar eğlence puanlarını kazanacaktır.

 

22 EYLÜL CUMA GÜNÜ

“Çadıra Kimler Trick Shot Yapar?” ve “Bir Çadıra Kaç Kişi Sığar?”

22 Eylül 2017 cuma akşamı saat 21:00’da Açılış Seremonisi yapılacaktır. Seremoni sonunda kuralar çekilecek ve hemen arkasından “Çadıra Kimler Trick Shot Yapar?” ve “Bir Çadıra Kaç Kişi Sığar?” sorularının cevabını birlikte arayacağız.

 

KAN-JAM ve SPIKEBALL TURNUVASI

Cuma akşamı açılış seremonisi, kura çekimi ve çadır oyunlarının ardından Kan Jam ve SpikeBall tunuvası yapılacaktır. Katılmak isteyen oyuncular 2’şer kişilik takımlarla isimlerini yazdırıp katılabilecek ve kazanan takımların oyuncuları kendi hat turnuvası takımına eğlence puanı kazandıracaktır. Turnuvaların final karşılaşmaları cumartesi akşamı yapılacaktır.

 

23 EYLÜL CUMARTESİ GÜNÜ

FRİZBİ OYUNLARI (GÜN ORTASI)

Cumartesi gün ortasında 4 farklı frizbi oyunu oynayacağız. Oyunları daha önce duyurmuştuk fakat tekrar kısaca bahsedelim.

Bu sene etkiniğe dahil olan iki yeni frizbi oyunu var. Disk In The Sky ve Disc Wind Throw.

Bu iki oyun Ultimate Frisbee İzmir buluşmalarında en çok oynadığımız ve keyif aldığımız oyunlardan olduğu için festival programına da eklemeyi düşündük ve şehir dışından gelen katılımcılarla da bu oyunları paylaşmak ve  oynamak istedik. (İzmir’de sıklıkla oynadığımız diğer iki frizbi oyunu Disc Golf ve DDC bu sene programda yok ama seneye bu oyunlarla ilgili değişik fikirler var… 🙂 )

Geçen sene Limbo Layout oyununa yoğun ilgi olmuştu ve bu sene bu oyunu da güncelledik. Hepimizin güvenlice diskin peşinden atlayıp tutabilmesi için oyun kurulumunu denize yaşıdık. Ayrıca bu oyunu bu sene artistik olarak puanlamak için aramızdan bir jüri ekibi belirleyeceğiz.

Bir diğer oyunumuz Discathlon‘da diskin peşinde önce yüzüp, sonra koşup en sonunda da diskle hedefleri vuruyoruz. Bu oyuna gelen güncelleme ise deniz kontrol noktalarının artırılması ve hedeflerin uygun mesafeye getirilmesidir. Ayrıca hedef atış alanında toplam 3 ultimate diski bulunacak.

Ayrıca bu sene INDIA teması kapsamında Discathlon kontrol noktalarında Holi Fest boyalarıyla karşılaşmaya hazır olun. :))

 

ATÖLYELER

Cumartesi öğle arasında keyifli vakit geçirmek için sizelere gönüllü ekibi tarafından bir çok eğlenceli ve öğretici atölye hazırlandı. Şimdi atölyelerde neler var bunlara bakalım.

BATİK BOYAMA: Yanında getirebileceğin veya standımızdan satın alabileceğin beyaz bir tişörtü veya bizim vereceğimiz beyaz bir kumaşı (scarf/eşarp) kullanarak uygulayabileceğin batik tarzında pratik bir kumaş boyama atölyesi planladık. Atölyede anlatılacak ve gösterilecek farklı teknikleri de kullanarak kendi renklerini ve tarzını yansıttığın batik boyalı ürüne sahip olacaksın.

MANDALA: Hinduizm ve Budizm’de evrenin yapısını simgelediği düşünülen, ritüel ve meditasyon amacı ile kullanılan sembollere mandala denir. Mandala, Sanskritçe’de basitçe ‘çember’ anlamına gelir. “Ama ben çizemem ki!” deme. Mandala Atölyesi’nde tek ihtiyacın olan ruhun ve renklerin. Mandala çizmeyi öğrenerek ruhunun derinliklerine bakabilir, duygularınla bağlantıya geçebilir, farkındalık ve konsantrasyonunu arttırabilirsin. Ruhunun konuştuğu bu dili keşfet ve bilinçaltının sana hikayeni anlatmasına izin ver!

HİNT KINASI: Tasarımcı ve çizim yeteneği gelişmiş gönüllü arkadaşlarımız küçük bir bedel karşılığında dileyen kişilerin ellerine veya vücutlarına hint kınasından dövmeler çizecek.

HOLI FEST BOYALARI: Festival süresince bir çok oyunda ve maçlarda karşımıza çıkacak olan Holi Fest boyalarını takım çantanızda da görebilirsiniz.

KEN-DAMA: Bu sene festivalimizde Ken-Dama adında farklı bir oyuncakla tanışacağız. Bu oyuncakla nasıl oynandığını gösterecek gönüllü arkadaşlarımız festival süresince bizimle birlikte olacak ve atölye saatinde ilgilenenlere bir başlangıç eğitimi verecektir. Nasıl göründüğünü merak edenler buraya tıklayabilir.

FREESTYLE FRISBEE: İlgilenenlere doğaçlama frizbi ile ilgili temel bilgiler verilecek, başlangıç egzersizleri anlatılacak ve karşılıklı disk atarak uygulamalar yapılacaktır. Disk üzerindeki kontrol kabiliyetini artıran uygulamalar sonrasında her katılımcının frizbi ile ilgili yeni yeteneklere ve yeni bir bakış açısına sahip olacağı düşüncesindeyiz.

 

MASAJ

Tesis içinde bir masaj locası bulunmakta fakat bir masör veya masöz henüz bulamadık ama bulduğumuz an size bu hizmeti sunmayı planlıyoruz. Bulamadık, çünkü çok da arayamadık ama bulacağız. Senin de aklında olsun diye yazıyoruz.

 

YOGA & MEDITASYON

Cumartesi ve Pazar günleri gün batımı ve gün doğumu saatlerinde sahilde, tüm gün spor yapıp yorulan vücutlarımızı esnetip zihnimizi sakinleştireceğimiz Flovers Hat’in olmazsa olmaz etkinliği bu sene bu konuda oldukça deneyimli ve bilgili sevgili Berrin Alpınar tarafından gerçekleştirilecektir.

 

Ve gelelim en önemli konuya :))

ULTIMATE PARTİ

Bu sene sizler için über etkileşimli ve bumbastik bir Ultimate Parti hayal ettik. Bu sene partideki en önemli konu bir Performans Sahnesi‘nin olacağıdır. Peki bu performans sahnesinde kim olacak? Tabiki SEN olacaksın!

Frizbi peşinde koşmayı seven yetenekli bunca genç ve çocuk ruhlu insan arasında, kalbinden geçeni bizimle paylaşmak, kendini daha farklı bir şekilde ifade etmek isteyen ve eline mikrofonu alacak cesareti olan birilerini bulabileceğimize inandık ve bulduk da. Kayıt formunda yazılanları ve gönüllü ekibin yeteneklerini göz önünde bulundurarak söyleyebiliriz ki aramızda şarkı söyleyebilen, dans edebilen, oyunculuk yapabilen, hatta sihirbazlık yapabilen veya bir enstrüman çalabilen bir çok arkadaşımız var. Senin de kendini sahnede hayal edip bize bir performans hazırlamak için oldukça vaktin var. Vakit kaybetmeden çalışmalarına başla!

Flovers Hat 2017’de bu etkileşimli ve eğlenceli platformu sana sunuyoruz çünkü senin de yeteneğini göstermeni ve sahne heyecanını bizimle yaşamanı ve paylaşmanı bekliyoruz (tabiki hazırlıklı ve programlı olarak). Performans Sahnesi ile ilgili ilerleyen günlerde bir duyuru yapılacak ve sahne almak isteyen katılımcılardan sergileyecekleri gösteri ile ilgili detaylı bilgi alınacaktır.

Not: Bu sahnede kimseden inanılmaz bir gösteri/performans beklentimiz yok sadece kalpten gelen samimi bişeyler bulabilme arzusu içindeyiz. 

Performans Sahnesi son bulduktan sonra DJ müziği eşliğinde parti devam edecektir. Katılımcılardan ve gönüllülerden kabine geçmeyi isteyenler bu isteklerini ilettiler fakat halen herkesin her türlü katılımını ve fikrini değerlendirebiliriz. Sen de setini hazırlayıp ve bizimle paylaşabilirsin!

Ultimate Party sırasında oynayabileceğimiz bazı ek oyun ve etkinlikler de planlandı. Bu oyunlar katılımcılardan gelen istekler doğrultusunda şekillenmiştir. Fikirlerinizi ve katkılarınızı ayrıca bekliyoruz.

DISC RING: Yarışmacıların bir ring içerisinde, ellerindeki diskleri düşürmeden ayakta kalmaya çalışıp rakibinin diskine vurarak yere düşürmeye çalıştıkları bir oyun. Geçen seneden bildiğimiz Disc Ring‘i bu sene de parti esnasında oynayacağız. Ringde galip kişinin karşısına geçecek yeni rakip kalmayana kadar bu oyun gece boyunca devam edecektir.

TWISTER: Parti esnasında oynamak isteyenler için eğlenceli bir parti oyunu olan Twister bulunacak.

BEER PONG: Masa üzerine dizilen bardaklara pin pon topuyla atışlar yapıp rakibinin bardaklarını tüketip hesabı rakibe kitleme oyunu aynı zamanda Ultimate Parti’lerin vazgeçilmez oyunu Beer Pong.

24 Eylül PAZAR

Pazar günü eminiz ki herkes akşamdan kalma olacaktır ve bu sebeple cumartesi gününe göre daha sakin bir pazar programı bizleri bekliyor olacak. Tüm gün sohbet edip, denize girip, disk atıp, beach ultimate oynayıp, final ve yarı final karşılaşmaları izleyebileceğimiz bir pazar günü olacak.

DIXIT BOARDGAME

Festivalde bir masaüstü oyunu da bulunduralım istedik ve son zamanlarda bizi en etkileyen masaüstü oyunu DIXIT‘i seçtik. Vakit bulanlar hayal gücünüzü geliştiren, sorgulatan ve ödül almış olan bu eğlenceli oyunu oynayabilir.

Karşılaşmaların ardından Kapanış Seremonisi ve Ödül Töreni yapılacaktır.

MINGLE MINGLE

Ödül töreninin ardından da hep beraber oynayacağımız oyun mingle mingle miiingle, mingle mingle miiingle…

Evet, Flovers Hat 2017 burada sona erecek :/

Daha Ne Bekliyorsun? Hemen Kaydol!

 

30 kişilik gönüllü ekibi ile İzmir’e bu kaçırılmaması gereken festivale 120 oyuncu ve 50 izleyici bekliyoruz. Bu kotanın dolması için ricamız eğer ultimate frizbi’nin bilinirliğini artırmak ve yayılmasını desteklemek isteğindeysen lütfen bu etkinliği uygun gördüğün kişilerle ve gruplarla paylaş ve bize destek ol!

Ayrıca iletişim sayfasındaki formu kullanarak veya info@flovershat.org adresine e-posta atarak bize her konuda yazabilirsin.

Son olarak; bu etkinliği organize edebilmek, bulunduğumuz şartlarda yapabileceğimizin en iyisini yapabilmek için tüm gönüllüler çok çalıştık, çok da çalışıyoruz. Senden ricamız eğer katılmayı düşünüyorsan bi an önce kayıt olman, kayıt olduysan da onay sürecini tamamlaman ki biz de katılımcı sayısına göre gerekli hazırlıkları tamamlayabilelim. Yiyecek ve içecekleri, formaları, bileklikleri, ödülleri, madalyaları … bir an önce sipariş edip festivale hazır olabilelim.

Herkesin hassasiyet gösterip, katılıp katılmama kararını verip en geç 31 Ağustos* tarihine kadar kaydolma sürecini tamamlamalarını bekliyoruz.

*Bayram dolayısıyla, verebilecek olduğunuz EFT emirleri bize geç ulaşabilir ki bu konuyla ilgili kimseyi mağdur etmeyeceğiz. 31 Ağustos sonrasında oyuncular için geç katılım süreci başlayacaktır ve katılım bedeli artacaktır. Unutma! Kayıt tarihin, katılım bedelini gönderip onay aldığın tarihtir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir